еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Скокнал у Вардар по крстот, фатил стара машина за перење алишта“: Твитер реакции за Богојавление-Водици

И оваа година одбележувањето на големиот религиозен празник Богојавление-Водици не помина без скандал. Во Штип на момчето кое го фати крстот се обидоа да му го земат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) На момчето што го фати крстот во Штип се обидоа да му го земат

Богојавление-Водици: Урнебесни видеа од фаќањето на крстот низ Македонија

На социјалните мрежи освен скандалот, големо внимание се посвети и на загадените води во кои се фрла крстот, како што е најголемата река во Македонија, Вардар, но и на организирањето на граѓани во групи за да полесно стигнат до крстот, што станува традиција и што секако не е идејата на одбележување на овој голем ден.

Еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драги политичари, најмалку е важно кој побарал помош од Словенија

Редакција

Македонија на листата на „Нешнл географик“ помеѓу 28 држави кои мора да се посетат во 2019 година

Редакција

Cashback World повторно ги изненади своите онлајн купувачи – овој пат со паметен „plug-in” за интернет пребарувачите

Редакција