еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец баран со потерница приведен во Струга

На 07.08.2019 во 22,15 часот, во Струга приведен е А.И.(30) од Скопје, кој бил баран по потерница од Казнено поправната установа- Идризово, за издржување на казна затвор, информира МВР.

Од страна на полициски службеници А.И. е спроведен во „Идризово.“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Го застрелал за да „расчисти“ расправија околу напасување добиток

Никола Осило

Приведени Србин и двајца Турци поради тепачка на граничниот премин Табановце

Никола Осило

Во сообраќајна несреќа кај Пинтија загинаа две лица, телата предадени на обдукција

Редакција