еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец го „извадил од памет“ цело маало: Кршел и се обидел да си ја запали куќата

На  11.02.2019  година во 21.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, шест лица од од ул. „Шар Планина“, пријавиле дека нивниот сосед П.С.(29) агресивно се однесувал и кршел во својата куќа и се обидел да ја запали, информира МВР. П.С. бил лишен од слобода и со возило на Итна медицинска помош бил однесен во болница.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Семејно насилство во Кочани: Татко со нож ја „завршил“ караницата со синот

Никола Осило

Тешко повреден скопски моторџија во сообраќајка со „Форд фиеста“

Никола Осило

Измама во Скопје: „Висок функционер во МВР“ му зел пари за предвремена пензија

Никола Осило