еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец го застрелал ротвајлерот на соседот

На 10.08.2019 во 18,25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „1439“, во дворот од куќата Д.Б.(44) со пиштол усмртил куче ротвајлер, сопственост на неговиот сосед Ѓ.Н. (55), кое, според пријавеното, претходно, го нападнало, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хорор во Скопје: Им одзеле пари и накит и ги малтретирале за наводен долг за лекови

Никола Осило

Двајца крадци фатени на дело во куќа во Куманово

Никола Осило

Насилници нападнале обезбедување и полицајци во старата градска болница

Редакција