еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец лажно пријавил во МВР дека поставил мина пред Собранието

На 16.01.2019 година во 23.05 часот во СВР Скопје, Д.И.(40) од Скопје, лице со нарушено ментално здравје, лажно пријавил дека поставил мина пред Собранието на Република Македонија, а потоа и во зградата на Итната медицинска помош, информира МВР.

По преземени мерки и активности од полициски службеници,  Д.И. бил приведен во Полициската станица Драчево за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Како Охриѓани реновираат купатило: Кадата ја фрлат во езеро

Редакција

Изел ќотек од колега во комплексот клиники „Мајка Тереза“

Никола Осило

(Видео) Дилер на кокаин баран од Интерпол, пронајден на Шапка со лажен идентитет

Редакција