еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец нападнат пред Театар Комедија

На 19.09.2019 околу 03.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на угостителски објект пред Театар Комедија, по претходна расправија, едно лице физички го нападнало С.С.(24) од Скопје, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хаос во кафана во Горно Лисиче: Им се заканувал со пиштол, тие му го одзеле

Никола Осило

Паднал во провалија додека со камион истоварал шут

Никола Осило

Детали од МВР: Петмина мета на пукањето во Александар Палас, полицаец возвратил

Редакција