еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец нападнат со нож пред ресторан на улица „Е.П.Марко“

На 06.10.2019 околу 11.00 часот во СВР Скопје, В.М.(33) од Скопје пријавил дека пред ресторан на ул.„Е.П.Марко“,бил нападнат со остар предмет од С.К., информира МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР поденесе кривични пријави за финансиски малверзации во ФК Куманово 1903

Никола Осило

(Фото) Пустош на риба во Охридско езеро: Запленети 68 мрежи во акција против рибокрадци

Редакција

Во пожар во крушевско изгореа два автомобили, плевна, трактор…

Никола Осило