еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец пронајден починат во автомобил

На 18.10.2019 во 01.12 часот во Полициското одделение Петровец било пријавено дека на локалниот пат с.Петровец кон с.Дрма, кај патоказните табли за влез во општина Петровец, имало паркирано патничко возило „дачија“, со скопски регистарски ознаки, и во него имало лице кое не било при свест, информира МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство и било утврдено дека се работи за лицето Д.Л.(64) од Скопје. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уставниот суд ќе ја оценува законитоста на ДУП-от на Аеродром

Никола Осило

Драма во Скопје: Со пиштол „олеснил“ обложувалница

Никола Осило

Силувал 13-годишно девојче

Никола Осило