еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец повреден од куршум при кражба во дуќан кај Бит Пазар

На 09.11.2019 околу 20.00 часот во СВР Скопје била пријавена кражба на ул.„192“ на Бит Пазар, информира МВР.

Во текот на кражбата бил испукан проектил од пиштол, кој завршил во ногата на А.Ш.(42) од Скопје.

Тој бил префрлен во Комплекс клиники за укажување на лекарска помош, каде му била констатирана телесна повреда на стапалото и бил пуштен на домашно лекување.

Возилото во кое е извршена кражбата е обезбедено. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР со детали за пожарот кај Велес: Приведените ја повикале противпожарната единица

Никола Осило

(Вознемирувачко видео) Автобус полн со деца за на екскурзија удри коњ во Струмичко

Редакција

(Фото) Граѓаните се шегуваат дека улицата им личи на „нутела“, додека градоначалникот вози џип

Редакција