еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец пријавил кражба на 11.000 евра од автомобил

На 24.09.2019 во 15.00 часот во Полициската станица Карпош, К.К.(30) од Скопје пријавил дека во периодот од 10.20 до 11.00 часот во подрумските гаражи во Трговскиот центар „Сити Мол“ непознат сторител извршил тешка кражба во неговото возило „фолксваген пасат“, информира МВР.

Според пријавеното, сторителот со употреба на сила му одзел чанта со 11.000 евра и други валути. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Повредени двајца вработени во скопска фирма по пад од висина

Никола Осило

Опожарени „Крајслер“, „Мазда“ и „Ауди“ во Скопје

Никола Осило

Скопски моторџија и сопатник тешко повредени откако со „Хонда ЦБР“ излетале од автопат

Никола Осило