еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец сакал да тепа полицајци среде полициската станица во Кочани

СВР Штип поднесе кривична пријава против Х.С.(22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, информира МВР.

На 25.08.2018 година во казино во Кочани, по вербална расправија, од страна на вработените пријавениот бил отстранет од објектот. При интервенција на полициски службеници, пријавениот ги омаловажувал полициските службеници, по што бил приведен во Полициската станица Кочани, каде физички ги нападнал полициските службеници.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Турчин лажно пријавувал сонардници на меѓународен универзитет во Гостивар

Никола Осило

Притвор за седум лица кои со фалсификувани документи подигале кредити

Редакција

Утре ќе се избира в.д. градоначалник на Охрид, по ненадејната смрт на Стојаноски

Редакција