еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец се обидел да силува осумгодишно девојче

Шеесет и осумгодишен скопјанец вчера се обидел да изврши полов напад врз осумгодишно девојче,  но бил спречен од страна на случаен минувач.

Како што е наведено во полицискиот билтен, вчера околу 15:20 часот на улица „Индира Ганди“, М.Ф. (68) од Скопје се обидел да  изврши полов напад врз осумгодишно девојче, но бил спречен од страна на случаен минувач. М.Ф.  е приведен во полициска станица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Градоначалникот и дел од вработените на општина Центар работат од дома

Редакција

Малолетник нападнал полицајци во Тетово

Никола Осило

Со нож нападнат малолетник од Арачиново додека чекал автобус

Редакција