еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец со мотор „БМВ“ излетал во реката Вардар кај мостот „Близнаци“

На 17.09.2019 во 20.30 часот, на кејот на реката Вардар, во близина на мостот „Близнаци“, М.М.(28) од Скопје, управувајќи мотоцикл „БМВ“, изгубил контрола и паднал во реката. М.М. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови две деца и еден возрасен со мали сипаници, досега хоспитализирани 26 лица

Редакција

Штипјанец сакал да замени фалсификувани евра

Никола Осило

Советникот на ДУИ, Усеини вели дека се лажни информациите за „чешлање“ на неговите фирми

Редакција