еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец со „Југо“ удрил во 11-годишно девојче

На 02.05.2019 година во 15.30 часот на крстосницата од улиците „Војвода Васил Чакаларов“ и „Ангел Динев“ во Скопје, патничко возило „Југо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(32) од Скопје, удрило во 11-годишно девојче, информира МВР.

Со тешки телесни повреди се здобило девојчето, кое било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Велосипедистка од Полска тешко повредена по пад на патот Трпејца-Стење

Никола Осило

Ќерка го бара татка си: Исчезна маж во Скопје

Никола Осило

ЈСП: Дополнителен број на автобуси за Задушница

Редакција