еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец во „Фолксваген туарег“ удрил во две деветгодишни деца

На 28.02.2019 околу 12.35 часот на улица „Алија Авдовиќ“ во Скопје, патничко возило „Фолксваген туарег“, управувано од С.Р.(31) од Скопје, удрило во две деца-пешаци на возраст од девет години, информира МВР.

Децата биле пренесени во градската општа болница „Свети Наум Охридски“, каде кај едното биле констатирани тешки телесни повреди, а кај другото телесни повреди. Извршен бил увид на местото и се работи на целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со „БМВ“ излетал од обиколница и се забил во дрва

Никола Осило

Повредени две лица во судар меѓу мотоцикл „Хамачи“ и мопед „Лонџија“

Никола Осило

Кои документи Ви се потребни за алицирање: Општина Аеродром доделува субвенции за инвертер клими

Редакција