еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Скопјани нудат сместување за најблиските на повредените во сообраќајката кај Карпалак

Повеќе граѓани од Скопје на социјалните мрежи нудат сместување на најблиските роднини на повредените во трагичната сообраќајна несреќа кај Карпалак, во која загинаа 14 лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавина реакции: Осуда на сите кои даваат политичка конотација на трагедијата кај Карпалак

Апел: Потребнa e крв во ГОБ „8 Септември“, има ниски резерви од повеќето крвни групи

Потресни видеа снимени неколку минути по трагичната несреќа на патот Скопје-Тетово

Веста за трагедијата кај Карпалак одекна во светските медиуми

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Цветници: Кое е значењето на празникот и зошто се слави

Редакција

(Галерија) Традицијата продолжува: Заеви ги посетија штитениците и вработените во Заводот за заштита и рехабилитација во Банско

Редакција

Биланс од грабежот на НЛБ банка во Чаир: Одземени 150.000 евра, повредените пуштени дома

Редакција