еМагазин
Image default
Локално

Скопјанка каменувана од соседот

На 23.09.2018 година во 13,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на булеварот „Македонско-Косовска бригада“ додека Х.С. (41) одела кон своето возило, кое било паркирано пред нејзиниот дом, соседот Д.Т.(56) излегол надвор со секира во рака, се приближил до неа и и упатувал навреди и закани, информира МВР.

Х.С. влегла во дворот, а истиот ја оставил секирата и зел камења и почнал да ги фрла кон неа. Д.Т. е приведен во Полициската станица Бит Пазар и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жена од штипското село Шашаврлија касната од змија

Редакција

Битолчанка му го запалила автомобилот за да „расчисти“ имотно-правен спор

Никола Осило

МВР: Приведена жена која му се заканувала на директорот на затворот во Шутка

Никола Осило