еМагазин
Image default
Локално

Скопјанка повредена од заталкан куршум во својот дом

На 31.12.2018 година околу 20,00 часот во Скопје на улица „Македонско Косовска бригада“ додека А.Д.(36) седела во својот дом, од заталкан куршум кој поминал низ покривот се здобила со повреди констатирани во Градска општа болница  „Св. Наум Охридски“ Скопје, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нападната и ограбена Косоварка на паркинг во Скопје

Редакција

Негрижа за културното наследство: Оштетил десет столбови на Аквадуктот во Скопје

Никола Осило

Пијани браќа нападнале полицајци кои интервенирале по пријава за гласна музика

Редакција