еМагазин
Image default
Локално

Скопјанка во дворот нашла залутан куршум

На 04.08.2019 во 12,30 часот во СВР Скопје А.К.(39) од Скопје, пријавила дека во дворот пронашла едно залутано зрно од оружје, информира МВР.

Извршен е увид и се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Еден завршил на клиника по масовна тепачка меѓу две групи во Мичурин

Никола Осило

Мечето Теди што живее во простор од15 метри квадратни ќе добие подобри услови за живот во штипскиот ЗОО парк

Редакција

Детали од МВР: Осомничениот за бруталното убиство на улица „Перо Наков“ пријавил дека на жената и се слошило

Редакција