еМагазин
Image default
Локално

Скопјанка завршила на Клиника откако ја претепал соседот

На 17.04.2019 година во 18,30 часот во СВР-Скопје Н.Д.Т. (38) од Скопје пријавила дека на булеварот “Црвена Армија“, по претходна вербална расправија, била физички нападната од соседот В.С., информира МВР.

Н.Д.Т. со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ каде и била укажана помош. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Се чекаат Вардарци: Атмосферата на скопскиот аеродром е веќе вжештена

Редакција

Двајца кратовчани си изградиле куќа на државно земјиште

Никола Осило

Застрашувачки случај: Едногодишно дете завршило на клиника по напад од друго дете во градинка

Никола Осило