еМагазин
Image default
Локално

„Скопје Север“ го реши проблемот со снабдувањето со гас

„Скопје Север“ АД Скопје инфромира дека го решиле проблемот со снабдувањето со гас, потребен за функционирање на грејниот систем во домаќинствата и основните училишта на територија на Општина Чаир.

„Од утре, едукативно-образовниот процес во О.У. “Исмаил Ќемали“, О.У. “Васил Главинов“ и О.У. “7 Марси“ ќе продолжи во нормални услови. Двата дена во кои не се реализираше настава ќе се реализираат во целост во одредени датуми за кои учениците ќе бидат навремено известени“, се вели во соопштението на „Скопје Север“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Долг од 15 милиони денари причина за прекинот на снабдување со природен гас во Oпштина Чаир?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во три акции полицијата заплени различни видови оружје

Никола Осило

Поради недостаток на лекари: Матичните се вклучуваат во дежурства во службата на Итна медицинска помош во Неготино

Редакција

Пиштол и нож извадени во кавга во скопска детска градинка

Редакција