еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

Скопје труе на чад

Скопјани попладнево се гушат во чад иако времето е ветровито. Не се знае изворот на чадот, но според коментарите на граѓаните смрдеата е неподнослива.

Засега нема пријава за пожар во градот или во околината, ниту пак какви било информација од надлежните.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален извештај: Кои компании загадуваат во Скопје, Битола, Струмица, Гостивар и Тетово?

Редакција

Поради енормното загадување: Бесплатен градски превоз од денеска во Скопје и двојно поскап паркинг

Никола Осило

Не функционираат мерните станици за загадувањето во Гази Баба и Лисиче

Никола Осило