еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Скопски „Бетон“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за санација на мост на реката Лакавица вреден милион евра

Јавното претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за градежно санациски работи на мост бр.1 на река Лакавица склучи договор со друштвото за градежништво „Бетон“ АД Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 62.318.815 денари или околу милион евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Централна кооперативна банка на ракодводниот кадар лани му исплатила 518.000 евра

Никола Осило

27 години независност: На референдумот за самостојност на Македонија позитивно гласаа 95% од граѓаните

Редакција

По казната за Бујар Османи: Македонија како Скандинавија

Никола Осило