еМагазин
Image default
Бизнис

Скопски Бетон лани со добивка

Бетон АД Скопје лани остварил нето добивка од 30.870.549 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Во овој период приходите изнесуваат 2.258.730.127 денари и во споредба со истиот период претходната година истите се повисоки за 3,6%.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Собранието објасни зошто е распишан тендер за набавка на авиобилети вреден 13 милиони денари

Никола Осило

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на три автомобили вреден 33.000 евра

Никола Осило

„Оилко“ откупи сопствени акции

Никола Осило