еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Скопски пазар“ ја „тресе“ берзата: Продадени акции за 600.000 евра во четири блок-трансакции

Во четири блок-трансакции во вкупна вредност од 36,9 милиони денари или околу 600.000 евра денеска на Македонската берза беа продадени 2.502 акции од „Скопски пазар“ АД Скопје.

Акциите во сите четири трансакции се продадоа по цена од 14.760 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми ја зголеми сопственоста во „Скопски пазар“

Големи промени во „Скопски пазар“: Кои се новите раководни структури?

Промени во Надзорниот одбор на „Скопски пазар“: Фатмир Етеми еден од новите членови

Ќе го преземе ли Фатмир Етеми управувањето со „Скопски пазар“?

НБРМ даде согласност: Фатмир Етеми нов член на Надзорниот одбор на Комерцијална банка

Инвеститорот на зградата кај „Мајчин дом“ најавува дека ќе изгради нов парк во Аеродром

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пелистерка“ во загуба од 11,4 милиони денари во првото полугодие од годинава

Никола Осило

(Видео) Дваесет години Клиника „Жан Митрев“: Како почна новата ера во македонската кардиоваскуларна хирургија

Редакција

„Македонски железници“ вработува 33 лица, плата до 23.746 денари

Никола Осило