еМагазин
Image default
Бизнис

„Скопски пазар“ ја зголеми добивката

„Скопски пазар“ АД Скопје во периодoт јануари-септември, годинава оствари добивка од 32,8 милиони денари, што е зголемување во однос на истиот период претходната година кога добивката на банката изнесувала 7,9 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„ЗСФ КОМ“ на Фатмир Етеми повторно ја зголеми сопственоста во „Скопски пазар“

Продолжува „трката“ по акции од „Скопски пазар“: Продаден блок за 38.000 евра

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми е купувачот кој плати 572.000 евра за 2.753 акции од „Скопски пазар“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ѓорѓи Јованов купи акции од „Алкалоид“

Никола Осило

Народна банка очекува поволни движења во економијата

Редакција

Пад на претплатниците на мобилна телефонија кај „А1 Македонија“, пораст кај „Македонски Телеком“

Никола Осило