еМагазин
Image default
Македонија

Скопскиот аеродром пуштен за сообраќај откако авион пред полетување заглавил во нанос од снег

Скопскиот аеродром од 22:45 часот синоќа беше затворен за сообраќај, откако воздухоплов на компанијата „Германија“  тип Ербас 321 со околу 200 патници, пред полетување за Цирих заглавил во нанос од снег.

Како што информираше претседателот на Управниот одбор и директор во МНА-В Николче Тасески за МИА, во моментов е завршена операцијата за одглавување на воздухопловот со помош на возила за push back од ТАВ.

-Во воздухопловот нема повредени патници и физички оштетувања на истиот. Компанијата го откажала летот и се очекува да биде реализиран во текот на денешниот ден, истакна Тасески.

МИА/Фото: ТАВ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев синоќа не присуствуваше на ЦО на СДСМ поради снегот

Заев слетал на софискиот аеродром поради невремето во Скопје 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Анкета на Телма и МЦМС: Ако Заев се кандидира за претседател, има најголеми шанси да победи

Редакција

Неврохирургот Митре Милошевски, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Охрид

Редакција

Сите детали: Како функционирала 13-члената група диви археолози и шверцери

Никола Осило