еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Скршени кампови, превртени тенди, откорнати дрвја: Невремето направи пустош во Љубаништа

Невремето што вчера го зафати Охридско-Преспанскиот регион, остави пустош зад себе.

Кампот Љубаништа буквално беше руиниран. Ветрот ги скрши приколките, ги откорна тендите и дрвјата. За среќа нема повредени.

Жителите од овој крај не памтат вакво невреме. Полни со вода беа и улиците на Охрид, каде што водата течеше како река. Водата навлезе во дуќаните и во куќите на охриѓани.

Во Ресен пак, е прогласена вонредна состојба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Овошните насади во Преспа се 100 проценти уништени

(Фото) Се утврдуваат штетите во Преспа: Се расчистуваат патиштата, домаќинствата се враќаат во нормала

Фото: Стојковиќ Ле Петит Бобан

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој се ќе се „спаси“ од СЈО: Собранието ги донесе по скратена постапка измените на Кривичниот Законик

Редакција

Има ли исклучувања: Кои се членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

„Лукоил“ го доби тендерот на Народната банка за набавка на горива вреден 40.000 евра

Никола Осило