еМагазин
Image default
Македонија

Следете ја во живо мисата на Папата Франциск на плоштадот „Македонија“

Поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциск служи миса на плоштадот „Македонија“ во Скопје.

На мисата присуствуваат околу 15.000 граѓани од земајва, како и верници од странство.

Папата на плоштадот дојде со т.н. „папамобил“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Папата Франциск ја благослови Северна Македонија

Обожава танго и да готви, играл кошарка, работел како исфрлувач во ноќни клубови: Интересни факти за папата Франциск

Папата дојде откако се залетавме кон НАТО: Лицимерие на Ватикан или закрила на Западот?

Видео: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва ќе се тестираат патници со симптоми кои пристигнаа со авион од Брисел, останатите ќе чекаат на аеродром

Редакција

Заболени од коронавирусот во Македонија уште 40 здравствени работници, излекувани 197

Редакција

Новогодишно обраќање на Мицкоски: Посакувам бериќетна година и Македонија да успее

Никола Осило