еМагазин
Image default
Македонија

(СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО) Колони возила на „Богородица“, се чека 40 до 50 минути

На граничниот премин „Богородица“ уште од синоќа, а особено денеска има колони возила поради продолжениот викенд.

Од дежурната гранична служба за МИА изјавија дека во овие моменти автопатот е полн со автомобили до казиното „Принцес“ и дека за поминување на границата кон Грција се чека од 40 до 50 минути и покрај тоа што автомобилите границата ја минуваат низ сите шест сообраќајни ленти.

И на другата страна од границата состојбата е речиси иста.

Пренос во живо од сите гранични премини, ОВДЕ.

МИА/еМагазин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судење за „Монструм“: Родител на едно од убиените момчиња повторно побара Заев да биде повикан како сведок

Редакција

Кај 108 лица од заболените со коронавирусот во Македонија присутни хронична и здравствени состојби

Редакција

(Фото) Прв работен ден на министерката Нина Ангеловска: Три „опасни блондинки“ дискутираа за државните финансии

Никола Осило