еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Слушај сега да ти кажам еден виц за џандари…„: Твитер реакции за Јанакиески, кој полицијата го бараше дома, а тој е во Шутка

Лавина од реакции за денешното одлагање на рочиштето за случајот „Насилство во Општина Центар“ на Специјалното јавно обвинителство.

Рочиштето е одложено поради неприсуство на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој полицијата по налог на судот го барала дома, а како што е познато од истиот суд, Јанакиески пред неколку дена доби притвор за друг случај и е во затворот „Скопје“ во Шуто оризари.

Еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Миле Јанакиески во притвор во Шутка, а полицијата го барала дома: Ново одложување за „Насилството во општина Центар“

Поранешниот министер Миле Јанакиески и уште седум лица добија притвор од 30 дена

„Стар си кога поретко излегуваш од Миле Јанакиески шо оди во притвор“: Твитер реакции за новото апсење и новиот притвор за екс министерот

Фото: Фејсбук/Јанакиески

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Претседателот и членовите на Регулаторна за енергетика имаат повисоки плати од премиерот и министрите

Редакција

Драстичен раст на долгот на граѓаните и фирмите на новата листа на должници на УЈП

Редакција

Каков имот пријавила Цветанка Периќ, која е избрана за нов судија во Врховниот суд

Редакција