еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Службен весник“ вработува девет лица, плата до 39.429 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 9 јавни службеници во јавното претпријатие „Службен весник“.

Во огласот се бараат кандидати за раководител, соработници, помлади соработници, референти…

Платите во зависност од работното место се движат до 39.429 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Инвеститорот на зградата кај Мајчин дом: Ако не сум имал право законски да градам, не требало да ми издадат одобрение

Редакција

Министерство за финансии: Приливите по основ на лични трансфери, помош и подароци не се оданочуваат со персонален данок на доход

Редакција

Раст на БДП од 3,1 отсто во вториот кваратл

Редакција