еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Службен весник вработува шест лица, плата до 43.112 денари

Службен весник на Република Македонија објави оглас за вработување на шест лица на определено време.

Се бараат раководител, соработник за прием на огласии продажба на изданија, помлад соработник за претплата на изданијата,  референт набирач на текстови и огласи, референт оператор на ТТ централа и информации и помлад референт за контрола на магацинско работење и на работновреме.

Платите во зависност од работното место се движат од 28.475 денари до 43.112 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонски брачен пар во Брисел за личното искуство со Ковид-19: Вирусот постои, брзо се шири и има штетни последици

Редакција

Управниот одбор на ЗНМ едногласно утврди дека Чадиковски е легитимно избран за нов претседател

Редакција

„Започна шоуто!„: Твитер во црвено за стартот на судењето за „Рекет“

Редакција