еМагазин
Image default
Бизнис

Смени во менаџментот на Макотекс

Од Макотекс преку Македонската берза информираат дека во Централниот регистар е извршен упис на промена во составот на Одборот на директори на компанијатата, при што е извршен упис на Јасмина Михаиловска како независен (неизвршен) член на Одборот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Макотекс ја намали загубата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради зголемен обем на работа: УЈП вработува десет лица, плата до 28.568 денари

Никола Осило

„Тојота авто центар“ го доби тендерот на ЗЕЛС за набавка на возило

Редакција

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на МЕПСО за услуги за мобилна телефонија вреден 159.000 евра

Никола Осило