еМагазин
Image default
Свет

(ВИДЕО) Неверојатни глетки: Снег во пустински американски градови

Во голем дел од западниот дел на Америка падна снег, кој паѓал дури и во пустините во Аризона. Во јужниот дел на Аризона снегот покрил кактуси, но и Големиот кањон на север.

Националната метеоролошка служба објави предупредување за мраз во Невада, а снег паднал и се задржал на патот на 20 минути од Лас Вегас.

Поради снег и поледица на патиштата, училиштата и државните институции се затворени во Албукерки, во Ново Мексико.

Од друга страна, некои делови на Аљаска, во северозападниот дел на земјата, ја дочекаа Новата година во блага клима, со исклучок на планинските предели.

МИА/Фото/видео: Above The Lanes

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Апокалиптични сцени од пожарот во Калифорнија: Досега загинаа 76 лица

Никола Осило

Зошто експертите бараат работното време да се ограничи на четири часови дневно

Редакција

(Видео) Пекол на земјата: Вулканот Анак Кракатау повторно еруптира

Никола Осило