еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

Снимка од дрон од разорниот земјотрес во Турција, бројот на загинати се искачи на 31 лице

Бројот на загинати во земјотресот во Турција се искачи на најмалку 31 лице, а над 1.200 лица се повредени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Најмалку 21 загинати во разорен земјотрес во Турција

Снимката од дрон на Ruptly покажува каков пуштош направил земјотресот.

Фото/видео: Ruptly

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите детали: Објавен Протоколот за запишување на првчињата

Редакција

Дали во нив е гласот на Камчев: Обвинителство отвори предмет за новите аудио-снимки

Редакција

Втор починат пациент од корона вирусот: Почина маж од Дебар на 63 годишна возраст

Редакција