еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Снимката на која градоначалникот на Демир Хисар, Марјанче Стојановски им се заканува на вработени е од јануари

Министерството за внатрешни работи соопшти дека градоначалникот на Демир Хисар, Марјанче Стојановски вчера бил повикан на информативен разговор поради видео-снимката која се појави на интернет.

-Градоначалникот Стојановски во разговорот изјави дека снимката која се појавила на интернет е од протест во О.У. Гоце Делчев во Демир Хисар кој се случил во средината на месец јануари 2018  година. Протестот се одржал заради промена на две учителки во други подрачни училишта, се наведува во соопштението.

По насока на обвинителство Стојановски бил пуштен во 20:30 часот, а во врска со овој случај, од МВР информираат дека ќе се повикуваат повеќе лица на службен разговор со цел негово целосно расчистување.

Фото: Фејсбук/Марјанче Стојановски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Кои се десетте најтргувани акции на Македонската берза?

Никола Осило

БРАВО: Конфекцијата „Кули“ од Прилеп нуди бесплатна изработка на медицински маски за заштита

Редакција

Вакцинирани 4.328 деца: 19-годишен пациент со мали сипаници во потешка здравствена состојба

Редакција