еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

Снимки од дрон по катастрофалните земјотреси во Албанија

Бројот на загинати во серијата земјотреси во Албанија се искачи на најмалку 13 лица, меѓу кои и најмалку две деца.

Според албанските медиуми на над 600 лица им била укажана лекарска помош.

Снимките пак направени од дрон сведочат за големата материјална штета:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Има и деца: Бројот на загинати од земјотресите во Албанија се искачи на најмалку 13 лица

(ВИДЕО) Во земјотресите во Албанија загинаа најмалку 6 лица, тлото продолжува да се тресе

(ВИДЕО) Потресни снимки од земјотресот во Албанија, неофицијално има и жртви

Видео: Report TV/Departamenti i Lajmeve – RTSH

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Виз ер“ ги прекинува летовите кон Италија, по одлуката на владата цела држава да биде во карантин

Редакција

Владата предложи продолжување на вонредната состојба

Редакција

Од почеток на кризата без работа останале 8.160 лица, најмногу од преработувачката, трговијата и услужната дејност

Редакција