еМагазин
Image default
Локално

Со БМВ удрил во полициско возило и побегнал: Двајца тешко повредени

На 12.09.2019 околу 02.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на патот с.Сопот, кумановско, патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, удрило во службено полициско возило и побегнало, информира МВР.

Околу 02.18 часот на патот Табановце-Куманово патничкото возило било пронајдено надвор од коловозот, а во него биле затекнати повредени двајца мигранти од Авганистан. Тие биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза„, каде им биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вработен во Турска амбасада пријавил исчезнат студент

Никола Осило

Алкохолизиран штипјанец побарал интервенција од полиција, па нападнал полицаец

Редакција

(Фото) Џип во Штип заврши во реката Отиња во центарот на градот

Редакција