еМагазин
Image default
Локално

Со „Фронтера“ прегазил две жени во Кичево

На 15.05.2019 година во 15.45 часот на бул.„Ослободување“ во Кичево, З.М.(30) од с.Вранештица, кичевско, управувајќи патничко возило „Опел Фронтера“ со кичевски регистарски ознаки, удрил во пешаците Ѓ.А.(32) и Т.Д.(36), двете од Кичево, информира МВР.

Тие се здобиле со тешки телесни повреди и биле пренесени во Медицински центар Кичево, каде им била укажана лекарска помош, по што и двете била префрлена во Клиничката болница Битола на понатамошно лекување. Увид извршила екипа од Полициската станица Кичево.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во дворот пронашол седум гранати од Првата светска војна

Никола Осило

Филмска бркотница во Скопје: Украл „БМВ Х5“ и ги нападнал полицајците кои го фатиле

Никола Осило

Барикади на пругата го запреа возот Битола-Скопје

Никола Осило