еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Со контрапротест и „Алаху акбар“ дочекани учесниците на првата Парада на гордоста во Сараево

Со контрапротест и извици „Алаху акбар“ група жители на Сараево изразија негодување поради одржувањето на првата Парада на гордоста во овој град.

Сепак, тоа не ги спречи учесниците на Прајдот да се забавуваат и во шарени бои да ги „бојадисаат“ улиците на Сараево.

За безбедноста на околу 500 учесници во првата Парада на гордоста се грижат 1.000 полицајци односно по двајца на секој учесник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прва Парада на гордоста во Сараево: По двајца полицајци за секој учесник

Фото/Видео: 666.citynews/Youtube/klix.ba/euronews

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јанева сведочеше за „Рекет“: Не сум виновна, Камчев не бил привилегиран, а пари немам земено

Редакција

„Инсталација“ го доби тендерот за градежно-занетчиски работи во затворот Идризово вреден 1,5 милиони евра

Никола Осило

(ВИДЕО) Светозар Јаневски, Штерјо Наков… Кои македонски бизнисмени дојдоа на Бизнис форумот со грчките колеги

Редакција