еМагазин
Image default
Македонија

Со полициска придружба Катица Јанева ќе оди на погреб на мајка и во Гевгелија

Специјалната обвинителка, Катица Јанева денеска со полициска придружба ќе оди на погреб на мајка и во Гевгелија, која почина вчера, пред таа да биде приведена за случајот „Рекет“.

Како што објавија медиумите, нејзината мајка, починала по долго боледување.

Јанева синоќа доби 30 дена притвор, но и дозвола да присуствува на погребот.

Таа е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластувања заради стекнување имотна корист.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Катица го продаде СЈО и правдата за мебел?

„Нудам 5.000 евра на било кој од СЈО да ги поапси сите “: Твитер за приведувањето на Катица Јанева за „Рекет“

Биба Додева: Кој се изгорел на Катица, ќе дува и на Биба Додева

(ВИДЕО) А1он: Пред да биде приведена, Јанева била со синот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Унгарски европратеник: Не би ме изненадило бегството на Груевски да е во договор со разузнавачките служби на другите земји на ЕУ и на САД

Редакција

Рускиот амбасадор во Атина: Членството на Македонија во НАТО не може да биде фактор на стабилност

Редакција

Зачестени процеси во пресрет на референдумот: На суд Јанкулоска, Мијалков, Јанакиески, Латас

Никола Осило