еМагазин
Image default
Локално

Со полициско возило му го прегазил кучето

На 09.12.2018 година во 15,10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“  Г.С.(38) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Шкода јети“ сопственост на МВР, удрил и усмртил куче од раса „хавенезер“, сопственост на М.К.(57) од Скопје, информира МВР.

Извршен е увид на местото на настанот, а известен е и Одделот за внатрешна контрола со цел расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова бензиска станица на „Макпетрол“ во Куманово

Редакција

Неофицијално, и еден од полицајците починал како последица од сообраќајката на скопската обиколница

Редакција

Измамена штипјанка: Им дала пари за заедничка куќа, ја сместиле во „шупа“

Никола Осило