еМагазин
Image default
Локално

Со секира сакал да победи во вербална расправија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против К.С.(51) од село Нисторово, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”, информира МВР.

На 31.07.2018 година околу 20.30 часот во село Нисторово, Гостивар, пред куќата на Ф.Е.(29), по претходна вербална расправија, пријавениот со секира физички го нападнал Ф.Е., а ја оштетил и влезната врата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полицаец застрелал две лица во тетовско Вејце

Никола Осило

Изменет сообраќаен режим во Скопје за Првомајскиот синдикален марш

Никола Осило

Ученички од основно училиште консумирале екстази на екскурзија и се однесувале агресивно

Редакција