еМагазин
Image default
Локално

Со стап го тепал пред маркет во Марков манастир

На 07.04.2020 околу 14.00 часот во СВР Скопје, З.С.(48) од с.Ракотинци пријавил дека пред маркет во с.Марков Манастир, поради меѓусебно нетрпение, бил физички нападнат со стап од Љ.Ш.(30) од с.Елово, информира МВР.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член.12 од ЗППЈРМ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Скопје доби новогодишна населба „Винтерленд“

Редакција

Змија се пикнала во креветот на кавадарчанка и ја каснала пред спиење

Редакција

Нападнато 13-годишно дете на булеварот „Кочо Рацин“ во Скопје

Никола Осило