еМагазин
Image default
Локално

Со возило удрил во полицаец на крстосница во Скопје

На 04.11.2019 во 14.00 часот на крстосница од бул.„Кузман Јосифовски Питу“ со бул.„Кочо Рацин“, патничко моторно возило „форд“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(37), удрило во полициски службеник при вршење на службени дејства, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Авионот со ракометарите на Вардар ќе доцни: Пристигнување во Скопје во 20.30 часот

Никола Осило

Расфрлани летоци и испишани графити за претседателските избори во Охрид

Никола Осило

Штипјанец силувал малолетничка

Никола Осило