еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Собрани се потребните средства за девојката за која упативме апел за потребите за операција на колк

Стаменка Менче Трповска, девојката за која вчера „еМагазин“ упати апел да се соберат 5.500 евра за операција на колкот, ги собрала парите за еден ден.

„Пријателчиња драги, ги собравме потребните средства за мојата операција во рекордно брзо време. Па похумана нација не постои!!! Фала ви на сите до еден!!! И шернувајте го и овој статус за да знаат луѓето дека ја завршивме донацијата само за еден ден!!! Македонијо, живеј во овој ритам“, напиша таа на нејзиниот фејсбук-профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На девојкава ѝ се распаѓа колкот трпи болки, потребни се 5.500 евра за артроскопска операција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Енерџи актив“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на струја вреден 57.000 евра

Никола Осило

Голема трагедија: Бројот на загинати во сообраќајката на патот Скопје-Тетово е 13

Редакција

„Да не го донесе Владава Фејсбук и Инстаграм во Македонија што не работат?!„: Твитер реакции

Редакција