еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Собрани се потребните средства за лекување на малата Нина во САД

Со новогодишен концерт на Студиото за модерен балет „Реверанс“ од Струмица вечерва ќе биде означен крајот на големата хуманитарна акција за собирање средства за операција на малата Нина Димитриевска од Струмица.

Седумгодишното девојче треба да замине на лекување во САД во наредните месеци, а со вечерашниот концерт преку симболична цена на влезниците треба да бидат собрани 65-те илјади евра потребни за лекување на Нина.

На концертот во Домот на АРМ ќе настапат мали и големи играчи, кои преку нивните кореографии уште еднаш ќе и помогнат на Нина.

На концертот како гостин ќе настапи и саксофонистката, Александра Илиева.

Во изминатиот период преку хуманитарни акции беа собирани средствата за лекување на Нина, а донираа и голем број поединци и компании.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Традиционална крводарителска акција на Рамсторе

Редакција

Браво: Наместо за прослава, Општина Кочани парите за 8. Март ќе ги даде за помош на жена-мајка

Редакција

Clear View Бизнис Тренинг Центар доделува две целосни стипендии за HR Академија во вредност од 1.600 евра

Редакција