еМагазин
Image default
Македонија

Собранието на предлог на СДСМ, ја изгласа мајка му на Боки 13, за член на Комисијата за слободен пристап до информации

Јасминка Јовановска, мајка му на Бојан Јовановски (Боки 13) била изгласана за нов член на Комисијата за заштита на правото на слободен пристап до информации, во петокот на седницата на Собранието.

Извори во редовите на пратениците кои одлучуваа, за „Irl.mk“ велат дека препораката за Јовановска дошла лично од Александар Кирацоски, генерален секретар на СДСМ и пратеник во Собранието.

Ова го потврдиле и пратеници од СДСМ и пратеници од Комисијата за избори и именувања од двете партии.

Фото: Фејсбук-страница на Бојан Јовановски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Милошоски направи математика за мнозинство без ДУИ: СДСМ 49 + 2 ГРОМ + 3 БЕСА + 1 Амди + 1 Јусуф Турска + 8 Независни = 64

Редакција

Мила Царовска за Парадата на гордоста: „Полна ми е душава, одамна не сум била на настан со толку позитивна енергија“

Редакција

(Галерија) Заев во Дубровник позираше со Орбан, нема информација дали имале средба

Редакција