еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Собранието купува четири лимузини за 3,5 милиони денари

Собранието на Република Македонија распиша оглас за набавка на четири моторни возила – лимузини за потребите на Собрание на Република Македонија.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 3.500.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бизнисмените до инспекторите: Превенција и едукација, па потоa казни

Редакција

(Фото) Од Скопје до Белград ќе се патува за три и пол до четири часа: Отворен јужниот крак на Коридорот 10

Редакција

„Соларпро холдинг“ го доби тендерот на Универзитетот „Гоце Делчев“ за набавка на струја вреден 121.000 евра

Никола Осило